Юрій Мочернюк

 

На днях ми публікували таблицю “Telegram vs Viber vs WhatsApp”, в якій автор детально порівняв функції та потужності головних месенджерів сучасного світу та оформив увесь аналіз у вигляді зручної та наглядної таблиці. 

Але не можна просто так взяти і не поцікавитись життям та думками автора цієї кропіткої роботи. От і ми не змогли: ) Тож знайомтесь — Юрій Мочернюк. 

 

Юро, розкажіть, будь ласка, трохи про себе — скільки років, в якій сфері працюєте, чим займаєтесь?

Мені 25, я працюю в сфері ІТ як розробник програмного забезпечення. Наразі місцем роботи є компанія SoftServe, в якій працюю дещо більше трьох років. Сфера ж моїх зацікавлень в профільній області охоплює суміжні дисципліни, а саме: користування та вивчення сучасних додатків, сервісів, ОС, заліза, новинок, спостереження за розвитком індустрії, останніх тенденцій в науці та технологіях.

 

А як «познайомились» з телеграм та яке місце він відіграє у вашій роботі/повсякденні?

Моє перше знаймоство з сервісом відбулось близько 2013-2014 року. Вже тоді я кілька разів натрапляв в рекомендаціях Google Play на цей додаток, але кінцевим мотивом спробувати сервіс стала рекомендація одногрупника з яким ми обговорювали хто чим користується. 

Перше моє враження було однозначно позитивним, Telegram вразив своєю простотою, лаконічністю, продуманим користувацьким інтерфейсом, а особливо швидкістю роботи. На додачу до цього після ретельнішого вивчення інформації про продукт, мене вразив підхід творців до питання безпеки та конфіденційності, а також фокус на відкритості та загальнодоступності сервісу. Попри відсутність такої функціональності як дзвінки, Telegram настільки випереджав альтернативи в плані хмарних можливостей та унікальної архітектури, що вже тоді став цінною знахідкою.

Наразі я активно використовую Telegram як на роботі, так і в особистому житті для спілкування з сім’єю, друзями, колегами та з іншими колами людей. При цьому мій досвід демонструє, що вже зараз можна відносно успішно ізолювати себе від використання інших месенджерів таких як Viber, WhatsApp чи Facebook Messenger. 

Але спілкування це всього лише один з варіантів використання Telegram. З роками він замінив для мене все більше сервісів. Наразі я використовую його як власний хмарний музичний плеєр, заміну OneDrive/Dropbox, соціальним мережам (життя без Facebook цілком реальне), а також як основне джерело новин. Звісно можна й не згадувати про безліч задач, які дозволяють спростити боти Telegram.

 

Дуже розумію! Зі мною відбулась майже така сама історія: ) А як виникла ідея створити порівняння месенджерів, чи ставили перед собою якусь мету, коли розпочали працювати над ним?

Для відповіді на це запитання слід звернутись до історії розвитку Telegram. Перше враження від месенджера не варто недооцінювати, але не менш важливою виявилась більшість подальших оновлень, кожне з яких потрапляло точно в ціль та додавало саме те, чого так не вистачало користувачам. З кожним наступним випуском я все більше переходив з категорії звичайних користувачів в категорію прихильників Telegram.

Спершу моє захоплення сформувалось у вигляді списку переваг, яким ділився із знайомими, зрештою цей список перетворився на статтю, яка систематизувала мої знання про месенджер, та вже тоді була серйозним аргументом на користь вибору саме цього додатку, коли виникала необхідність переконати співрозмовників. Третім кроком стало створення сайту з таблицею порівняння.

Першопричиною створення порівняння Telegram, Viber та WhatsApp виявилась кардинальна нестача якісних матеріалів на цю тему та повсюдне недооцінювання потенціалу та можливостей Telegram у порівнянні з іншими месенджерами. В той момент я зрозумів, що статті про переваги може бути недостатньо, потрібно дещо більше, щось, що дозволить наглядно порівняти суперників за кожним з десятків критеріїв. Каталізатором створення таблиці стала фраза однієї з моїх колег, яка не розуміла, що такого особливого в Telegram та назвала його повільнішим за Viber:) Саме в цей період, близько осені 2018-го, я всерйоз взявся за вищезгадану роботу.

Зізнаюсь, в нас також була ідея зробити дещо схожу аналітику, але нестача часу та наявність постійних оновлень (що, само по собі, дуже добре) в месенджерах відкидали постійно назад. Захоплюємось твоєю наполегливістю та терпінням, така детальна проработка вкупі з мінімалізмом — навіть не знаю чи можна б було зробити щось ідеальніше. Чи є в планах ще якісь роботи, пов’язані з телеграм?

Окрім підтримки існуючих проектів я роздумую над питанням вдосконалення локалізації таблиці порівняння. Наразі я підтримую український оригінальний варіант, а російський переклад оновлюється іншою особою. Поява англійського та інших перекладів можлива одним з наступних варіантів: створення окремого форку, що підтримуватиметься кимось іншим, або інтеграція зручного та простого рішення локалізації в поточну реалізацію для того, щоб внесення змін та переклад були простими як для мене, так і для інших людей, що вносять свій вклад.

Якщо говорити про нові проекти, то поки що не маю точних планів.

До речі для української частини аудиторії можу запропонувати ще переклади двох цікавих статей Павла Дурова:

Чому WhatsApp Ніколи Не Буде Безпечним?

Чому в Telegram Не Увімкнено End-to-End Шифрування За Замовчуванням?

 

Дякую. Гадаю, будуть охочі почитати. А власні канали ведете/плануєте? 

Станом на зараз я не веду публічних каналів, хоч і використовую приватні для збереження та структуризації файлів, медіа, знань та іншої інформації. Тим не менш ідея розпочати щось таке виникала вже неодноразово. Канали за своєю природою значно простіші для створення та наповнення вмістом, ніж власні веб-сайти, які вимагають активної розробки та підтримки. Але навіть в такому випадку на наповнення вмістом та публікацію оригінального, цінного контенту потрібен час, чітке бачення тематики каналу та належний рівень експертизи у відповідних областях. В будь-якому випадку я не виключаю можливості створення власного каналу в майбутньому.

 

Чи багато каналів читаєте в телеграм? Чи можливо створюєте чат-ботів? (а скількома користуєтесь самі?)

Я підписаний в середньому на 25-30 каналів, з яких 15-20 є достатньо активними, тому оновлення від них отримую регулярно. Якщо говорити про ботів, то в мене  виникали деякі ідеї щодо створення, також вивчав ключові особливості Telegram Bot API, але далі за це поки що не заходив. Наразі для практично будь якої задачі, яку я хотів би вирішити в межах Telegram вже було створено кілька ботів, що не може не радувати. Час покаже, можливо в майбутньому я розроблю щось своє.

Ось список  основних ботів, які на мою думку, варті уваги:

Боти з Підтримкою Вбудованого Режиму:

 

Боти без Підтримки Вбудованого Режиму:

 

З них я досить часто використовую @gif, @vid, @imdb, @gmailbot, @telegraph, @gamee, @coinbot, @novaposhta_bot, @flibustafreebookbot, @ifttt.

 

Ого! Це ж прям золотий клондайк! Думаю, серед них кожний/а зможе вподобати собі корисне та цікаве, дякую! Юрій, як на вашу думку — що є «коронкою» Телеграма?: )

Хм.. Досить складно відокремити якусь однозначну рису, але все ж ризикну сказати, що це простота. Так, саме така властивість як простота, можливо вас це здивує, але в сервісі, який активно розвивався понад 5 років неймовірно складно утримувати цей показник на достойному рівні. 

На мою думку, незважаючи на комбінацію кількісних, якісних та концептуальних переваг Telegram — вміння залишити його простим, лаконічним, продуманим до дрібниць сервісом, що пропонує першокласний користувацький досвід — ось, що є справжнім мистецтвом.

 

Погоджуюсь! Ну і не можу не запитати про TON — яка ваша думка з приводу його впливу на розвиток Телеграм у цілому?

Я з нетерпінням очікую випуску фінальної версії Telegram Open Network. Гадаю, що потенціал цієї платформи колосальний. Інноваційність самого блокчейну розробленого Миколою Дуровим виражатиметься такими якостями як неймовірна швидкість транзакцій, динамічне створення підмереж, надійне шифрування інформації та доступність цілої екосистеми нових сервісів та ботів.

Не менш важливим у питанні становлення TON матиме значення відкритість Telegram, що спостерігається в активній взаємодії зі спільнотою, створенні відкритих сервісів та API, а також прозорості як документації, офіційних матеріалів, так і політики конфіденційності. 

Це все хороші знаки для створення глобальної платформи, що буде використовуватись всім людством. Якщо проект виправдає очікування, то TON зможе як мінімум перевизначити самі поняття економіки та веб в 21-у столітті.

 

Дякуэмо вам за таке насичене та цікаве інтерв’ю, було дуже приємно познайомитись та почути ваші думки! Не маю жодних сумнівів, що майбутнє Телеграм в Україні дивовижне, вже зараз наша країна вийшла на 2 місце в світі за темпами зростання аудиторії, будемо й надалі цьому несамовито сприяти! 

І наостанок — чи є у вас особисті припущення з приводу розвитку Telegram в Україні?

Дякую! Я сподіваюсь, що роль Telegram лише зросте  в українському соціумі та через кілька років він стане месенджером дефакто на нашому ринку витіснивши конкурентів. Вже зараз можна прогнозувати збільшення кількості каналів від політичних, культурних діячів, перехід видань та преси в канали Telegram, створення незалежних українських блогів. Цілком вірогідна поява ботів для вирішення більшого кола локальних задач/запитань, що лежать в компетенції адміністративних організацій. 

В разі успіху TON, проект «країни в смартфоні» виглядатиме вже не таким фантастичним, а готова блокчейн-платформа зможе слугувати чудовим фундаментом в цьому починанні.  Іншим результатом платформи стане популяризація плати за товари та послуги прямо через Telegram та офіційна підтримка валюти Gram. 

А в найбільш сміливих припущеннях я можу навіть уявити проведення наступних президентських виборів за допомогою комбінації опитувань Telegram та авторизації через Telegram Passport!

P.S. Від себе додамо, що Юрій не тільки провів величезну роботу та поділився результатом своєї праці з усіма комьюніті, а ще й постійно оновлює та доопрацьовує свою порівняльну таблицю! Тож слідкуємо! Все буде Телеграм!

Одна мысль о “Інтерв’ю з Юрієм Мочернюком”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *